Zdrowie i medycyna

Nie zasypuj gruszek w popiele czyli smaczne wykorzystanie tego owocu

owoce pomocne w odchudzaniu

Żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, zestresowani ciągłym pośpiechem, często zniechęceni i przemęczeni. Sklepy są przepełnione wysoko przetworzoną żywnością, która zaśmieca nasz organizm, powoduje tycie, cellulit, podwyższony poziom cholesterolu i wiele innych nieprawidłowości, które mogą skutkować powstaniem różnych chorób.

Co gorsze, żywność ta jest smaczna, ponieważ wzbogacono ją wzmacniaczami smaku typu glutaminian sodowy, dodaje się ogromne ilości soli i cukru a także substancje spulchniające i konserwujące, które są odpowiedzialne za wydłużony termin ważności.

Trudno się dziwić, że nadwaga i otyłość to problem coraz bardziej powszechny, dotyczący też dzieci i młodzieży. Zdrowe odżywianie jest bardzo istotnym elementem dla każdego organizmu. Warzywa i owoce powinny być spożywane kilka razy dziennie, jako dodatek do posiłków głównych lub jako przekąska.

Pomysł na smaczne wykorzystanie gruszki przedstawiony jest poniżej dzięki sugestiom Eujuicers:

Ten sam problem dotyczy napojów dostępnych na rynku. Większość zawiera sporo cukru i spożywanie ich w nadmiernych ilościach nie jest wskazane. Łatwo się przyzwyczaić do słodkiego smaku a trudniej odzwyczaić od słodzenia kawy czy herbaty.

Dobrym rozwiązaniem jest wyciskarka do świeżych warzyw i owoców.
Dzięki niej, można dostarczać organizmowi naturalne witaminy oraz mikroelementy a soki z kwaśnych owoców można dosłodzić odrobiną miodu lub słodzikiem.

Osoby, które zdrowo się odżywiają i uprawiają sport, z reguły mają większą odporność, nie dotyczy ich problem nadwagi i dzięki temu żyje się im bardziej komfortowo.
Nadwaga czy otyłość powoduje kompleksy, często brak akceptacji i można stać się obiektem drwin czy złośliwych uwag. Taka osoba przeżywa z powodu złego traktowania frustracje i nastroje depresyjne, które z reguły zajada i tym samym problem narasta.

Bardzo istotna jest rola rodziców w wyrobieniu u dziecka dobrych nawyków żywieniowych. Również przedszkola i szkoły powinny zachęcać dzieci do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.
Takie działania powinny być podejmowane w formie, która dzieci zainteresuje i da możliwość wykazania się kreatywnością.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *