Zdrowie i medycyna

Zapalenie pochwy, a przyjmowane leki

Zapalenie pochwy to dla niektórych kobiet bardzo częsty problem. Niekiedy zapadają one na nie nawet dwa czy trzy razy do roku. Jeszcze inne mają problem z wyleczeniem infekcji i jej ciągłymi nawrotami. Inne kobiety zaś zdają się zupełnie nie wiedzieć czym jest zapalenie pochwy.

Okazuje się bowiem, że jedne z kobiet są bardziej podatne na tego typu infekcje, a inne mniej. Bardzo często wiąże się to z odpornością kobiety w ogóle. W wielu przypadkach zapalenie pochwy to bowiem skutek przyjmowanych antybiotyków. Leczona antybiotykami angina, zapalenie oskrzeli czy inna infekcja może zakończyć się właśnie zapaleniem pochwy. Jest to w dużej mierze wynikiem tego, że zaburzona została flora bakteryjna znajdująca się kobiecej pochwie.

Musimy bowiem pamiętać o tym, że antybiotyk zwalcza nie tylko złe bakterie, ale także te pozytywne funkcjonujące przykładowo w przewodzie pokarmowym czy właśnie w pochwie. Tak osłabione powłoki są bardzo dobrą pożywką dla chorobotwórczych bakterii czy grzybów. W związku z tym bardzo wiele kobiet zapada na infekcje pochwy tuż po przebyciu antybiotykoterapii. Niektóre badania zaś wiekują, że kobiety są bardziej podatne na infekcje pochwy nawet przez kilka miesięcy po przyjmowaniu antybiotyku. Infekcje pochwy w dużej mierze wiążą się bowiem z przyjmowanymi leków. Mowa tu także nie tylko i antybiotykach, ale także o lekach antykoncepcyjnych. Z tym, że te drugie mają już zupełnie inne działanie. Badania wskazuje bowiem, że kobiety przyjmujące leki antykoncepcyjne mają mniejsze tendencje do zapadania na zapalenie pochwy.

Kobietom, które przyjmują je regularnie zdarza się to znacznie rzadziej. Z tym, że leki antykoncepcyjne nie powinny być zażywane właśnie z tego powodu. Powinien to być tylko i wyłącznie niejako ich skutek uboczny. Jeśli zaś chodzi o profilaktykę zapalenia pochwy to przyjmuje się tu zupełnie inne metody, mniej ingerujące zdrowie czy płodność kobiety. Ważne jest jedyne to, aby wiedzieć, że przyjmowanie leków nie jest bez znaczenia na większą lub mniejszą skłonność do zapadania na infekcje intymne. Więcej na stronie http://www.albothyl.pl/pytania/64.html

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *