Zdrowie i medycyna

Serum do skóry suchej

aplikacja serum

Serum to kosmetyk, który ma za zadanie przede wszystkim dogłębnie odżywić skórę. Dlatego też jego stosowanie nie powinno być regularne i dotyczyć każdego dnia. Jeśli skóra jest wyraźnie pozbawiona blasku i jej kondycja się znacząco pogarsza, wówczas należy zacząć włączać je do codziennej pielęgnacji. W przypadku skóry suchej, należy wziąć pod uwagę jej potrzeby. Serum zatem powinno być bogate przede wszystkim w składniki o głębokim działaniu nawilżającym.

Co powinno zawierać serum do skóry suchej?

Warto zatem przed zakupem produktu, zwrócić dokładną uwagę na jego skład. Powinno ono zawierać jeden z głównych składników – kwas hialuronowy, argininę bądź też serynę. Seryna i arginina sprawiają, iż skóra nie traci tak szybko wody. Jeśli bowiem jest odwodniona, staje się przesuszona. Natomiast kwas hialuronowy naturalnie występujący w organizmie człowieka, ma za zadanie nadać skórze miękkości i sprężystości. Każde serum musi mieć odpowiednią konsystencję, by mogło natychmiastowo przenikać do skóry. Choć olejki mają bardzo silne działanie nawilżające, ich konsystencja niestety nie należy do szybko wchłaniającej się. Dlatego też serum tworzone jest na bazie wody. Może być o woda specjalistyczna, przykładowo termalna. Ma ona właściwości sprawiające, iż serum natychmiastowo przenika do skóry. To natomiast daje efekt szybkiego uczucia nawilżenia, które jest potrzebne skórze suchej.

Kiedy należy stosować serum?

Należy przed zastosowaniem serum zrozumieć przede wszystkim różnice pomiędzy tym produktem, a zwykłym kremem. Kremy do skóry suchej powinny być stosowane każdego dnia, by utrzymywać skórę we właściwej kondycji. Serum natomiast można stosować zimą, gdy skóra jest narażona na działanie czynników atmosferycznych, między innymi mrozu. Wówczas potrzebuje ona jeszcze bardziej zaawansowanej pielęgnacji, w postaci serum.

Tego typu kosmetyków na rynku jest wiele, dlatego podstawą jest wybór tego, który wyróżnia się dobrym składem i skoncentrowanym działaniem. Przykładem takiego serum jest: https://sklep.pollenaewa.com.pl/mleczka-toniki-zele-plyny-miceralne/862-serum-tonizujace.html. Zawiera ono cenny ekstrakt z rokitnika, który jest źródłem witamin takich jak witamina K, E, C czy też A. Ponadto ma ono w swoim składzie również D-pantenol oraz Alantoinę, które działają kojąco i łagodząco, ponieważ sucha skóra jest skłonna do różnego rodzaju podrażnień. Natomiast betaina zawarta w kosmetyku, daje uczucie miękkiej skóry. Krótki skład i moc aktywnych składników to wyróżniki kosmetyków, które charakteryzują się skoncentrowanym działaniem i dobrym wpływem na skórę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *