Zdrowie i medycyna

Rodzicu, zrób USG stawu biodrowego u niemowląt w Łodzi już dziś!

Dbanie o nasze dziecko jest jedną z podstawowych czynności, jaką powinniśmy zrobić. Dlatego też wykonujemy badania prenatalne, które mają na celu pomóc wykryć wszelakie problemy, z jakim dziecko może spotkać się we wczesnej fazie rozwoju. Jednak takich chorób, jak dysplazja stawów biodrowych nie jest możliwa do wykrycia inaczej, niż poprzez USG stawów biodrowych u niemowląt. posiada wiele placówek, które tego rodzaju usługi świadczą młodym mamom.

Co to jest dysplazja i po co mi USG stawów biodrowych u noworodków?

Dzieci częstokrotnie mogą doświadczać problemów w czasie przebywania w macicy matki. Takie przypadłości, jak niewystarczająca ilość wód płodowych albo poprzeczne ułożenie się dziecka w łonie może sprawić, że dojdzie do dysplazji stawów biodrowych u niemowląt.Dopiero po porodzie będzie możliwe wykrycie, że coś jest nie tak z nogami dziecka. Badania USG stawów biodrowych u niemowląt trzeba wykonać dużo wcześniej, zanim dziecko zacznie samodzielnie poruszać się. W przeciwnym razie może dojść do nieodwracalnych zmian w układzie kostnym niemowlęcia.

Przebieg badania USG stawów biodrowych u niemowląt

Samo badanie dziecka można przeprowadzić w szpitalu albo też przychodni rodzinnej, w której jesteśmy zarejestrowani. Dziecko nie musi wcześniej przechodzić żadnych przygotowań do badania, wystarczy, że będzie ono nakarmione i nie będzie posiadało powodów do płaczu podczas badania.Badanie USG stawów biodrowych u niemowląt trwa zwykle około 20 minut i nie jest bolesne. Jedynie kontakt z chłodnym żelem oraz obecność obcych ludzi może sprawić, że dziecko będzie czuło się niespokojnie.Samo badanie wskazuje na ekranie budowę kostną dziecka, aby potem te dane móc przetworzyć komputerowo i dać do analizy lekarzowi. USG stawów biodrowych u niemowląt pozwala między innymi na określenie, czy dysplazja zagraża dziecku, zwłaszcza, jeśli w czasie ciąży miało ono nieprawidłowe warunki do rozwoju.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *