Zdrowie i medycyna

Niezaprzeczalne zalety zabiegu kriolipolizy

Kriolipoliza jest jednym z zabiegów mających na celu pomóc w odchudzaniu. Ale może zanim przejdziemy do samego tematu przewodniego, to powiemy coś ogółem o odchudzaniu. Po co ludzie się odchudzają? Z przyczyn estetycznych, a czasami zdrowotnych. W czasach kiedy mamy do czynienia z kultem piękna ludzie starają się za nim podążać. Ciężko być kimś kto w pewien sposób „odbiega” od reszty społeczeństwa, a odbiegają na swój sposób z pewnością osoby otyłe. Często w stosunku do nich widzimy pewien efekt wykluczenia społecznego spowodowany tym, że są właśnie otyłe.


Fakt ten można oceniać różnie i nie ma co ukrywać, że wykluczanie kogoś ze względu na jego wygląd zewnętrzny, jest godne pogardy, jednak nie zagłębiajmy się w kwestie moralno-społeczne, a raczej wróćmy do tematu przewodniego. Jak wspomniałem ludzie odchudzają się by lepiej wyglądać, lub poprawić swoje zdrowie. Zabieg ten ma na celu głównie poprawę wyglądu i w to w jak najszybszym czasie. Ludzie którzy go stosują chcą w krótkim czasie pozbyć się dużej liczby tkanki tłuszczowej. Jest to pewien akt desperacji, gdyż równie dobrze mogłyby pozbyć się jej przez dietę i ćwiczenia, jednak byłoby to na pewno dłuższe i bardziej pracochłonne, a w dzisiejszych czasach każdy chce mieć wszystko „na już” i „na teraz”. Na czym polega ten zabieg? Polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu.

Komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy podczas zabiegu kriolipolizy (http://lasercare.pl/pl/kriolipoliza-dla-kobiet.html) niszczone są tylko komórki tłuszczowe, a nie ingeruje się w inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. Warto zaznaczyć, że zabieg ten należy do zabiegów dość bolesnych i warto się zastanowić, czy na pewno jest się zdecydowanym, by go wykonać.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *