Zdrowie i medycyna

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa?

przed-badaniem-u-ginekologa

Wiele młodych dziewczyn odczuwa strach przed wybraniem się do ginekologa. Jak wiadomo jednak, aby być w pełni zdrowym należy regularnie się badać. Tak więc w końcu trzeba wybrać się do tego lekarza.

Pierwsza wizyta u ginekologa we Wrocławiu

ginekolog-wynik-badan

Przygotowanie się do pierwszej wizyty wbrew pozorom nie jest tak naprawdę niczym trudnym. Jeżeli dziewczyna czuje skrępowanie przed rozebraniem się przed drugą osobą, to lepiej aby udała się do lekarza ginekologa płci żeńskiej. Z pewnością będzie się wtedy czuła o wiele bardziej komfortowo. Przed wizytą i ginekologa powinniśmy mieć przygotowany kalendarzyk menstruacyjny aby lekarz mógł ocenić, czy miesiączkowanie jest regularne.

Jest to bardzo ważne, ponieważ nieregularne miesiączkowanie może świadczyć o jakiś powikłaniach lub chorobach. Tak więc przede wszystkim należy pamiętać o prowadzeniu takiego kalendarzyka.

Badania ginekologiczne

Kolejną sprawą jest aby powiedzieć lekarzowi przed wykonaniem badania, czy jesteśmy aktywni seksualnie. Jeżeli lekarz ma do czynienia z osobą, która jeszcze nie odbyła stosunku płciowego, to badanie będzie przebiegało trochę inaczej, niż w przypadku osoby, która już taki stosunek ma za sobą. Oczywiście bezwzględnie należy pamiętać o założeniu czystej bielizny i dobrym umyciu miejsc intymnych przed taką wizytą. Nie będziemy wtedy czuć się niekomfortowo . Lekarzowi trzeba opowiedzieć o wszystkich dolegliwościach, jeżeli jakieś posiadamy. Możemy zadać mu jakiekolwiek pytania i uzyskać dręczące nas odpowiedzi. Warto również uświadomić sobie fakt, że nie jesteśmy pierwszymi osobami, które odwiedzają konkretny gabinet ginekologiczny. Dla lekarza ginekologa widok nagich dziewcząt do nic dziwnego. Tak wiec nie powinniśmy odczuwać jakiegoś dyskomfortu, ponieważ ginekologia jest to zwykła praca, która ginekolog wykonuje. Dlatego też, nie powinno to być nic krępującego dla nas. Najtrudniej przełamać się psychicznie. Reszta tak naprawdę nie sprawia żadnego uczucia dyskomfortu. Po pierwszej wizycie strach i wstyd zazwyczaj znika. Warto sobie to uświadomić, że nie jesteśmy jedynymi osobami, które chodzą do ginekologa. Po więcej informacji warto odwiedzić tą stronę: https://salvemedica.pl/ginekologia

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *