Zdrowie i medycyna

Dlaczego warto korzystać tylko z dobrych gabinetów stomatologicznych?

Według bardzo upowszechnionego stereotypu, nie ma i nie może być dużej różnicy pomiędzy korzystaniem z usług dwóch różnych lekarzy stomatologów lub dwóch różnych gabinetów stomatologicznych. W końcu-tak często sądzimy- każdy stomatolog jest dyplomowanym lekarzem, zaś każdy gabinet stomatologiczny lub inna placówka leczenia dentystycznego podlega kontroli i musi spłeniać określone standardy zarówno jeżeli chodzi o skuteczność, jak i o bezpieczeństwo pacjetnów. Niestety, statystyki są w tym względzie nieubłagane i dość jednoznacznie przeczą stereotypowym przekonaniom, o których wzmiankowaliśmy. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.
Dlaczego warto korzystać tylko z dobrych gabinetów stomatologicznych?

Na początek zajmijmy się kwestią szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Co prawda, zgodnie z polskim prawem każda placówka medyczna jest zobligowana do przestrzegania precyzyjnie określonych standardów bezpieczeństwa jeżeli chodzi o rożne zabiegi medyczne. Niestety, w praktyce bardzo często wygląda to zupełnie inaczej: chyba każdy miał w swoim życia styczność z takimi zjawiskami, jak pielęgniarka używająca tych samych rękawiczek do pobierania krwi o wielu pacjentów itp. Dostępne dane wyraźnie dowodzą, że ogromny procent osób będących nosicielami wirusów HIV, HBV lub HCV zostało zarażonych podczas standardowych zabiegów medycznych w publicznych placówkach opieki zdrowotnej. Choćby dlatego, zanim zdecydujemy się na leczenie zębów, warto dokładnie zorientować się co do tego, czy dany dentysta lub dany gabinet stomatologiczny kładą odpowiedni nacisk na bezpieczeństwo pacjenta.

Drugą istotną kwestią, o której trzeba tutaj wspomnieć, jest oczywiście skuteczność leczenia. Stomatologia jest dziedziną, w której dokonuje się bardzo dynamiczny postęp. W rezultacie, metody i technologie pochodzące sprzed paru obecnie uznawane są już za przestarzałe. Niestety, w publicznych placówkach bardzo często stosuje się właśnie te przestarzałe sposoby leczenia, co wynika z jednej strony z konieczności ekonomicznych, zaś z drugiej z braku odpowiedniej wiedzy u lekarzy. Jedynie więc nowoczesny, renomowany gabinet stomatologiczny jest nam w stanie zapewnić leczenie zębów na naprawdę najwyższym poziomie efektywności. Więcej informacji na ten ciekawy i niezwykle obszerny temat można znaleźć na stronie laserdent.com.pl

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *