Zdrowie i medycyna

Depilowanie ciała za pomocą lasera – cechy charakterystyczne zabiegów laserowych

Gładka skóra dla kobiety jest czymś naprawdę ważnym, ponieważ jest to jeden z kluczowych elementów wpływających na poziom atrakcyjności kobiety w oczach mężczyzn. Wiadomo przecież, że kobiety posiadające obfite owłosienie na nogach czy też na twarzy nie mogą liczyć na większe zainteresowanie ze strony płci przeciwnej. Panie są tego jak najbardziej świadome, dlatego też regularnie korzystają z pomocy salonów kosmetycznych, które w swojej ofercie mają kilka zabiegów skutecznie radzących sobie z tym problemem

Zabieg spełniający oczekiwania dotyczące owłosienia.

Jednym z tych, który spełni oczekiwania będzie z pewnością depilacja laserowa. Proces ten polega na zjawisku fototermolizy. Polega to na tym, że laser wytwarza wiązkę światła, która następnie przenika do skóry. W tym momencie wiązka jest pochłaniana przez specjalny barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Mowa jest tutaj o melaninie. Ogromna dawka ciepła działa na włosy destrukcyjnie. Jego cebulki zostają zniszczone.

Energia, która jest wytwarzana przez laser nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Nie powoduje ona żadnego negatywnego działania, ponieważ nie przedziera się ona wgłąb skóry. Charakteryzuje się ona powierzchownym działaniem. Warte podkreślenia jest to, że laser ma także działanie chłodzące. Skóra dzięki tej właściwości odczuwa ulgę. Jest kilka argumentów przemawiających za tym, by zdecydować się na depilację laserową. Jest ona rozwiązaniem kompleksowym, ponieważ za jej pomocą możliwe jest usunięcie włosów z każdej części ciała. Zostało to dowiedzione klinicznie. Depilacja przeprowadzona w sposób profesjonalny pozwala na uniknięcie skutków ubocznych. Kobieta dzięki temu wyborowi będzie mogła uniknąć podrażnień skóry w najbardziej wrażliwych miejscach. Chodzi mianowicie o podrażnienia okolic bikini oraz pach. Nie bez znaczenia jest także to, że jest ona trwała. Raz do roku należy ją powtórzyć. Powinno się to odbywać w ramach zabiegów utrwalających. Jest to więc oszczędność czasu, ponieważ nie ma konieczności umawiania się z kosmetyczką na regularne powtarzanie zabiegów.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *