Zdrowie i medycyna

Depilacja bikini – najpopularniejsze sposoby wykonywania zabiegu

piękno naturalne

Depilacja bikini stała się w dzisiejszych czasach obowiązkowa, zwłaszcza przed wyjściem na basen czy plażę. Istnieje kilka sposobów na depilowanie miejsc intymnych.
Większość kobiet stosuje depilację bikini w celu usunięcia włosów, które przekraczają linię bielizny. W ten sposób wyglądają bardziej estetycznie. Jednak coraz więcej osób decyduje się na tzw. depilację brazylijską. Polega ona na całkowitym usunięciu owłosienia ze wzgórka łonowego, warg sromowych i okolic odbytu. Ewentualnie można pozostawić niewielki pasek włosów, który biegnie przez środek okolic intymnych kobiety. Ta forma depilacji jest bardzo bolesna, gdyż okolice intymne są bardzo wrażliwe i delikatne.

Jednak jej popularność stale wzrasta.

Depilację bikini można także wykonać w salonie kosmetycznym. Depilacja bikini u kosmetyczki może mieć różne formy. Najczęściej stosuje się wosk lub promieniowanie laserowe. Depilacja laserowa jest bardzo kosztowna, ale pozostawia efekt nawet na kilka lat. Polega ona na niszczeniu mieszków włosowych przy pomocy lasera. Aby była skuteczna należy przeprowadzić minimum 5 sesji. Depilacja woskiem jest natomiast tańsza, ale mniej efektywna. Kosmetyczka usuwa zbędne owłosienie i pozostawia taki kształt, jaki zażyczy sobie klientka. Jest to zabieg bardzo bolesny, wiąże się bowiem z wyrywaniem włosków ze skóry wraz z zastygniętym woskiem.

Sądzimy jednak, że za mało miejsca zostało poświęcone depilacji laserowej.
Zabieg depilacji okolic bikini można przeprowadzić także samodzielnie w domu. Jest to oczywiście trudniejsze, ale przy odrobinie wprawy można także osiągnąć zadowalający efekt. Stosuje się w tym przypadku depilację woskiem, pastą cukrową bądź przy pomocy maszynki do golenia. Golenie jest całkowicie bezbolesne, ale daje krótkotrwałe efekty (na 1-2 dni). Najbardziej skuteczna jest depilacja woskiem (plastry do rozgrzewania w dłoniach lub wosk do nakładania szpatułką). Jednak również i najbardziej bolesna. W obu sytuacjach, niezależnie od wybranej metody należy działać zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania i przestrzegać podstawowych zasad higieny.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *