Zdrowie

Zmiana trybu życia wpływa na cholesterol HDL

Współczesny człowiek nie żyje zdrowo. Można mu wiele zarzucić. Wiele osób pracuje naprawdę długie godziny, zupełnie nie zważając na to, że za kilka lat może się to odbić wieloma chorobami i pobytami w szpitalu. A przecież efektywnie i bez większych przeszkód można z tym stanem walczyć.

Na początek powinno się zmienić swoje nawyki żywieniowe. Wielu ludzi odżywia się po prostu niezdrowo: jada się w szybkich i tanich barach, czasem nie ma się czasu na śniadanie. Wadą jest również spożywanie posiłków zbyt rzadko i jedzenie zbyt dużo na raz. Szczególnie latem to widać, ponieważ wtedy raczej nie chce się nam jeść, czekamy na wieczór, a wtedy spożywamy dwa tysiące kalorii na raz. Nierzadko nie wiedząc, co naprawdę w tych potrawach, poza pustymi kaloriami jest ukryte.

Czas na zmiany

Przede wszystkim należy sobie uzmysłowić, jak istotne jest zdrowe jedzenie oparte na sprawdzonych składnikach. Trzeba też koniecznie wiedzieć, jakie składniki odżywcze mogą szkodzić, a jakie są zupełnie neutralnie, lub mogą pomagać.

Należy poczytać o kwasach tłuszczowych, które mogą działać rakobójczo, ale mogą również raka powodować. Trzeba wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy złym cholesterolem a dobrym i w jakich potrawach występuje cholesterol hdl, którego spożywanie jest jak najbardziej zalecane przez lekarzy i dietetyków.

Nabycie wiedzy

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to wszystko będzie trudne, ale takie nie jest. Nie chodzi bowiem o to, aby mieć taką wiedzę na temat żywienia, jak osoba, która ukończyła studia w tym kierunku. W zupełności wystarczy, gdy nabędzie się podstawy, aby umieć lepiej dobierać składniki odżywcze i komponować swoje codzienne posiłki.

Można również pomyśleć o tym, aby samodzielnie zacząć gotować, chociaż zrozumiałe jest, że nie każdy będzie miał ku temu chęci, czy umiejętności. Zachęcamy jednak do spróbowania, bo dzięki temu wreszcie będziemy wiedzieć co jeść. Ale nie zaczynajmy od eksperymentów, ale od edukacji. Gdy nabędziemy te podstawy, nasze życie stanie się zdrowsze.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *