Zdrowie

Sposób na katar sienny

laryngologia

Wydawałoby się że katar atakuje nas głównie jesienią i zimą. Jednak kiedy jest ciepło zmienia się forma naszej aktywności. Mniej siedzimy w domu za to więcej spacerujemy, częściej przebywamy na dworze, częściej otwieramy okna. Ładna pogoda skłania nas do zabaw na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze, bieganie a także spacery sprawiają, że chce nam się żyć. Dodatkowo latem chcemy raczej przebywać wśród zieleni niż jak to się mówi „kisić się” pośród betonu. Ból zatok, uczucie zatkania, wyciek z jamy nosowej – to wszystko może nas wtedy dopaść.

Katar sienny podstawą do wizyty u laryngologa

To zjawisko zauważa praktycznie każdy laryngolog. Wynika to z faktu, że w tym okresie rośliny takie jak drzewa i kwiaty rozsiewają swoje zarodniki. Oprócz tego suche powietrze sprawia że kurz zwierający między innymi wyżej wymieniony alergeny zamiast przylepiać się do podłoża unosi się penetrując nasze drogi oddechowe. Wielu z nas jest alergikami zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. Współczesna laryngologia dysponuje wieloma preparatami, które mogą pomóc nam w takiej sytuacji. Najpopularniejsza i najstarsza jest aspiryna która pobudzając oskrzela do produkcji śluzu, ma właściwości ułatwiające odkrztuszanie. Dodatkowo zapobiega infekcjom wzmacniając ściany naczyń włosowatych.

laryngolog-badanie-dziecka

Niestety zbyt częste jej stosowanie może wiązać się z częstymi krwawieniami przewodu pokarmowego, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do wrzodów żołądka. Dlatego należy pamiętać aby ów preparat stosować tylko doraźnie, w sytuacjach kiedy czujemy, że naprawdę nie damy sobie rady z objawami. Innym ciekawym lekiem jest woda morska w aerozolu. Jest ona roztworem soli kuchennej o odczynie zbliżonym do odczynu naszych płynów ustrojowych dzięki czemu nie wpływa na ciśnienie osmotyczne i nie podrażnia błon śluzowych. Aplikacja tego preparatu jest bardzo prosta, wystarczy tylko umieścić wylot atomizera w jamie nosowej i nacisnąć przycisk. Ulga jest natychmiastowa, niestety nie trwa zbyt długo. Natomiast pocieszającym jest fakt, że częste stosowanie tego płynu poprawia stan zatok i zapobiega nawrotom choroby. Innymi często stosowanymi preparatami przy katarze siennym jest na przykład Amertil (https://liki24.pl/search/amertil/) znajdujący się w ofercie Liki24.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *