Zdrowie

Sesja na studiach? Zamiast zakuwać, popraw pamięć!

Dziewiętnastolatkowie, którzy są tuż przed maturą, uważają, że będzie to najbardziej ciężki egzamin w życiu. Nic bardziej błędnego. Przecież wkrótce udadzą się na studia, a tam będą mieli egzaminy co pół roku: zimą i latem. I niezdanie tych egzaminów może oznaczać pożegnanie się ze studiami, a co za tym idzie, nawet zaprzepaszczenie swoich planów życiowych związanych z planowanym zawodem, czy karierą naukową. Aby d sesji podejść przygotowanym i bez większego stresu, trzeba się do niej po prostu solidnie przygotować. Trzeba wyćwiczyć w sobie pamięć, która pozwoli zapamiętać wszystkie potrzebne informacje, nie tylko na czas egzaminu, ale również na później, bo przecież wiedza zdobyta na studiach przyda nam się również w pracy zawodowej.

Jak się uczyć?

do wyboru mamy dwie metody: albo po prostu spędzać długie godziny na wkuwaniu materiału, który został zaplanowany na egzamin, albo część z tego czasu poświęcić na ćwiczenie swojej koncentracji i pamięci. Okazuje się bowiem, że odpowiedź na pytanie, jak poprawić pamięć, wcale nie jest taka trudna. Wystarczy poznać metody koncentracji zawarte na stronie Vitabuerlecithin oraz sposoby na rozwijanie pamięci i systematycznie je ćwiczyć. Wbrew pozorom będzie to działanie bardzo skuteczne. czy wiecie, że jeśli nasza koncentracja się zmniejsza, a pamięć odmawia posłuszeństwa, wydajność nauki może spaść kilkukrotnie. Okazuje się wtedy, że na opanowanie materiału nie będziemy potrzebowali godziny, ale dziesięciu. Sami się zastanówcie, czy lepiej jest poświęcić dziewięć godzin na naukę więcej, czy może jednak postarać się o to, aby nauka znowu stała się szybka i efektywna.

Sam zdecyduj

9403933152_cea78d182b_z

Mamy nadzieję, że ten krótki wywód skłonił cię do zastanowienia się nad tym, jak poprawić wydajność swojej nauki i jak doprowadzić do tego, aby nie spędzać całych godzin nad książkami. Nie jest to takie skomplikowane, jak się może wydawać. Prostymi metodami logicznych ćwiczeń możesz poprawić swoją pamięć, a tym bardziej zwiększyć swoją koncentrację. Przed sesją może to być bardzo przydatne.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *