Zdrowie

Dla sportowców

Sportowcy, którzy zajmują się sportem profesjonalnie, muszą mieć specjalne ubrania. Nie chodzi tylko o reprezentującą nas kadrę, ale także o osoby uprawiające sport pół profesjonalnie. Specjalne ubrania to na przykład bielizna termoaktywna. Jest to specjalny rodzaj bielizny, który zaprojektowano dla amerykańskich kosmonautów. Jak działa? Sposób jest banalnie prosty, ale trzeba było wielu lat, aby go odkryć.

Chodzi przede wszystkim o warstwową budowę bielizny – bielizna termoaktywna zbudowana jest ze specjalnych warstw, które działają na zasadzie plastrów miodu. Wyprodukowana przez organizm wilgoć, czyli pot, jest wydalana na zewnątrz bielizny, natomiast już z zewnątrz do środka nie dostanie się żadne niepożądane zimne powietrze. Dzięki tej prostej zasadzie udaje się zachować odpowiednią temperaturę ciała osobom, które są bardzo aktywne, ciągle w ruchu i się pocą.

bielizna termoaktywna

Wiele osób zastanawia się, po co tak naprawdę bielizna termoaktywna, czyż dawniej ludzie nie radzili sobie bez niej? Odpowiedź jest banalnie prosta – otóż tak, dawniej ludzie nie mieli do swojej dyspozycji takich udogodnień jak specjalne buty do biegania czy też bielizna termoaktywna. Jednak też o wiele częściej zapadali na różne choroby w wyniku uprawiania sportu.

bielizna termoaktywna

Dotyczy to szczególnie osób młodych, które zaczynają karierę sportowców amatorów po dłuższej przerwie. Mogą one niestety bardzo łatwo nabawić się przeziębienia, jeśli będą biegać w przepoconych, czyli mokrych ubraniach na zimnie. Szkodliwe jest także nadmierne przegrzanie organizmu. Ale adepci sportu często nie słuchają rad trenerów.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *