Uroda

O laserowej depilacji – poznaj tajniki zabiegu

Coraz więcej kobiet decyduje się przeprowadzić na swojej skórze zabieg trwałej depilacji. Jako depilację rozumie się oczywiście usunięcie owłosienia z takich miejsc, jak ręce, nogi, bądź też okolice intymne. W tym tekście przedstawię jedną z najbardziej nowoczesnych odmian takiego zabiegu. Mowa oczywiście o depilacji laserowej.

Jak przebiega taki zabieg?

Wiązka lasera wnika głęboko w skórę doprowadzając do zniszczenia cebulki włosa razem z jej korzeniami. Jest przy tym maksymalnie bezpieczna oraz nieinwazyjna. Energia wytwarzana przez laser jest pochłaniana w stu procentach przez melaninę, czyli barwnik włosa. Doprowadza to do zamiany energii elektromagnetycznej na termiczną. Efektem tego jest zniszczenie cebulki bez niepożądanych, negatywnych skutków dla pozostałych tkanek.

Jak wymyślona została depilacja laserowa?

Po raz pierwszy w historii zaczęto usuwać włosy ze skóra przy użyciu wiązki laserowej na początku sześćdziesiątych lat ubiegłego wieku. Jednakże te narzędzia były bardzo niedokładne. Fala lasera miała zbyt dużą długość. Skutkiem takich niedopatrzeń było uszkodzenie pigmentu włosa bez jego usunięcia. Innym ubocznym efektem było uszkodzenie skóry.

Znacznie nowszy model skonstruowany został w latach siedemdziesiątych. Eliminował on te problemy, jednak był zbyt duży, nieporęczny oraz drogi w produkcji. Dopiero trzydzieści lat temu skonstruowano urządzenie umożliwiające praktyczną i niedrogą oraz przede wszystkim zdrową laserową depilację skóry.
Istnieją jednakże pewne okoliczności, w których nie zaleca się podejmowania przedsięwzięcia laserowej depilacji. Szczególnym przypadkiem jest ciąża, ponieważ uważa się, że wiązka lasera może w jakiś sposób uszkodzić organizm płodu. Innymi przeciwwskazaniami mogą być chociażby bielactwo, cukrzyca, padaczka, albo łuszczyca.
Sądzę, że wyjaśniłem czytelnikom możliwie dokładnie tematykę depilacji laserowej. Jest to w dzisiejszych czasach relatywnie tani zabieg, więc sądzę, że każdego z nas powinno być stać, aby pozbyć się z ciała niechcianego owłosienia. Warto wybrać profesjonalny salon wyposażony w nowoczesne urządzenia np. taki jak Select Beauty.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *