Uroda

Kogo dotyka problem łamliwych paznokci? Jak sobie z tym poradzić?

Silne i zadbane paznokcie, mogą być swego rodzaju wizytówką. Obecnie mnóstwo kobiet pracuje w handlu czy też w innych gałęziach gospodarki, w których bardzo mocno eksponuje się dłonie. W przypadku posiadania kruchych i łamliwych paznokci, można odczuwać skrępowanie podczas pokazywania dłoni chociażby klientom. Jednak nie jest to problem, z którym nie można sobie poradzić. Wręcz przeciwnie, walkę o piękne i zdrowe paznokcie, można rozpocząć nawet w zaciszu własnego domu.

Jakie są przyczyny łamliwych paznokci?

Przyczyn tego, iż paznokcie są bardzo kruche, może być wiele. Pierwszą z nich jest częsty kontakt z detergentami. Podczas mycia naczyń bądź też wykonywania regularnych porządków, warto nosić rękawiczki. Chronią one płytkę paznokcia przed oddziaływaniem detergentów. Natomiast po każdym zetknięciu się z dość silnymi substancjami, a taką również są zmywacze do paznokci z acetonem, warto nawilżyć płytkę. Można to zrobić przy pomocy kremu do rąk o działaniu nawilżającym bądź też korzystając z oliwki do skórek. Tak naprawdę do tego rodzaju pielęgnacji wykorzystać nawet można zwykły olej roślinny czy też olejek rycynowy, który można zakupić w każdej aptece.
Łamliwe paznokcie są również wynikiem różnego rodzaju chorób, nadmiernego stresu, depresji. Z takimi przyczynami nie jest łatwo sobie poradzić, jednak walka o zdrowy wygląd, to w większości przypadków właśnie walka od wewnątrz.

Kruche paznokcie są równie wynikiem bardzo ubogiej diety. Przede wszystkim niedostatecznego dostarczania do organizmu wapnia oraz witaminy, w tym głównie tych z grupy B. To właśnie bogata w warzywa i owoce dieta, ma kluczowy wpływ na stan paznokci. Jest wiele źródeł witaminy B. Spore jej ilości można znaleźć między innymi w orzechach arachidowych czy też w wątróbce.

Utrzymywanie zbilansowanej diety, nie jest jednak łatwym zadaniem. Wielu witaminy tak naprawdę nie jesteśmy w stanie każdego dnia dostarczyć do organizmu w wymaganej ilości, ponieważ warzywa i owoce zawierają ich niewiele. Czasem mogłoby się to wiązać również z tym, iż musielibyśmy każdego dnia spożywać kila kilogramów konkretnych warzyw. Dlatego istotne jest wprowadzenie do swojej codziennej diety suplementów, które uzupełniają jadłospis o niezbędne witaminy oraz minerały.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *