Uroda

Jak skutecznie zadbać o piękne i zdrowe włosy, skórę oraz paznokcie?

Szara, pozbawiona blasku skóra, niedoskonałości, rozdwajające się końcówki, wypadanie włosów, matowa fryzura czy kruche paznokcie to problemy, które dotykają każdą kobietę. Aby skutecznie je zwalczyć, warto zadbać o nie zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Na co zwrócić zatem uwagę, wybierając suplementy diety i środki pielęgnacyjne do włosów, skóry i paznokci?

Jakie suplementy diety na włosy, skórę i paznokcie wybrać?

Włosy, skóra i paznokcie najszybciej reagują na negatywne zmiany w naszym organizmie. Szkodzi im stres, zła dieta, nieodpowiednia ilość snu oraz przebyte choroby. Ich cechą wspólną jest także podobne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, dlatego wspierając komórki od środka, możemy spodziewać się szybkich i wyraźnych rezultatów w każdym z tych obszarów. Włosy, skóra i paznokcie potrzebują przede wszystkim witamin i związków mineralnych, dlatego w dobrej jakości preparacie nie powinno zabraknąć:
– biotyny,
– niacyny,
– witamin z grupy B (zwłaszcza B5, B6 i B12),
– witaminy A,
– witaminy C,
– witaminy E.
Obok nich suplement musi dostarczać organizmowi także odpowiedniej dawki minerałów, takich jak cynk i żelazo.

Co stosować na włosy i skórę od zewnątrz?

Holistyczna pielęgnacja włosów, skóry i paznokci powinna obejmować suplementację witamin i minerałów, a także odpowiednie odżywienie i nawilżenie tych obszarów od zewnątrz. W kosmetykach, które mają za zadanie dostarczyć komórkom wody i zatrzymać ją wewnątrz, a także uelastycznić i ujędrnić skórę czy też zwiększyć sprężystość oraz połysk włosów warto szukać takich składników, jak:
– kwas hialuronowy, który nawilża, chroni przed odwodnieniem i zwiększa elastyczność,
– kolagen, który odżywia i regeneruje, a także dodaje blasku,
– olej roślinny, który dostarcza komórkom kwasów tłuszczowych i zabezpiecza je przed utratą wody,
– sok z aloesu, który działa kojąco, łagodzi podrażnienia i dba o utrzymanie właściwej gospodarki wodnej komórek,
– masło shea, które ujędrnia i uelastycznia,
– glicerynę, która odbudowuje naturalny płaszcz lipidowy,
– witaminę C i E, które działają antyoksydacyjnie, wspierają usuwanie toksyn i neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników, a tym samym spowalniają proces starzenia się komórek.

Specjalistyczna pielęgnacja dla włosów, skóry i paznokci zalecana jest wtedy, kiedy możemy dostrzec objawy jakichkolwiek niedoborów. Stosowanie jej profilaktycznie nie ma większego sensu, jednak oczekując szybkich i wyraźnych rezultatów, warto decydować się na holistyczną terapię, czyli kompleksowe wsparcie od środka i od zewnątrz.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *