Porady

Niezastąpiony polar

Do dziś w wielu dziedzinach życia, to co wynaleziono kilkadziesiąt lat temu, trudno jest zastąpić. Przykładów jest bardzo wiele i choć cała nauka, ruszyła bardzo szybko do przodu, to nadal nie możemy wymyślić nic nowego. To samo dotyczy odzieży i dobrym przykładem jest polar. Jest to tkanina wynaleziona w latach siedemdziesiątych w Ameryce. Jednak do dzisiaj, nie ma podobnej tkaniny, która mogła by ją tak łatwo zastąpić. Choć badania trwają już kilkadziesiąt lat, to polar wykonany z tkaniny w dalszym ciągu jest bardzo popularny i często wykorzystywany przy produkcji odzieży. Polar to często izolator, stosowany jako ocieplenie odzieży, śpiworów czy też butów. Jest  całkowicie syntetyczną tkaniną, dlatego też nie uczula. Polar nie pobiera także wody, zanurzony cały w wodzie, wsiąknie zaledwie jeden procent, a w dodatku bardzo szybko wysycha. Polar to tkanina, która nie niszczy się w prani, nie gniecie się i nie trzeba jej prasować.
polar
Polar można farbować na dowolny kolor, a proces jest bardzo łatwy i trwały. Z racji tego, że polar nie powoduje uczuleń to znakomicie nadaje się dla dzieci. Z polaru produkuje się dla nich każdą odzież. Jest ciepła, przewiewna, odprowadza pot bardzo szybko na zewnątrz. Polar to przede wszystkim tkanina na zimę. Jest w tym wypadku niezastąpione. Najczęściej stosowana jako dodatkowe ocieplenie. Produkuje się z niej wysokiej jakości kurtki zimowe north face , spodnie narciarskie czy też inny sprzęt scarpa przeznaczony na zimowe wypadu Od jego wynalezienia, polar jest stałym dodatkiem przy każdej wyprawie w góry. Wadą na pewno jest to, że przepuszcza wiatr oraz nie chroni przed deszczem. Jednak nie to jest jego zadaniem i wiele jego zalet do tej pory nie da się powtórzyć w innych rodzajach tkanin. Polar to lider na rynku w sztucznych tkaninach. Występuje w najróżniejszej formie i pod bardzo różną postacią. Polar to nie tylko odzież specjalistyczna, to także odzież codziennego użytku, odzież na której zawsze można polegać w mroźnych warunkach.
polary

Similar Posts

One thought on “Niezastąpiony polar
  1. Witam w jaki sposób zafarbowac ten polar ? na stronach producentow barwnikow pisze ze polaru nie mozna farbowac , ta strona jest pierwsza na ktorej pisze o mozliwosc farbowania polaru wiec pytam jak to zrobic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *