Porady

Jak pozbyć się zaparć?

Zaparcia utrudniają codzienność osób w różnym wieku. Wbrew pozorom, uprzykrzają nie tylko czas spędzony w toalecie, ale wpływają na każdy aspekt życia. Chroniczne bóle brzucha, dyskomfort i zmęczenie nie pozwalają cieszyć się czasem spędzonym podczas spotkań z bliskimi przy wspólnym posiłku, efektywną pracą przynoszącą satysfakcje z działania i obniżają zadowolenie z wyglądu i kondycji naszego ciała. Oprócz tego, lekceważone zaparcia mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, dlatego warto zapoznać się z tymi podstawowymi informacjami i poradami na ich temat.

Zaparcia – przyczyny i konsekwencje

Powodów zaparć jest wiele. Warto przyjrzeć się swoim stylowi życia. Na zaparcia wpływ może mieć nieodpowiednia, tłusta dieta uboga w nawodnienie, niewystarczająca aktywność fizyczna, stres i przewlekły lęk, lub długotrwałe przyjmowanie niektórych leków. Innym źródłem problemu są choroby, których objawem są zaparcia. Niedoczynność lub nadczynność tarczycy, schorzenia jelit, hemoroidy, a nawet choroby psychiczne takie jak depresja. Zaparcia objawiają się problemem z wydalaniem (nieregularne wypróżnianie się, rzadziej niż raz dziennie) bólem okolic brzucha, uczuciem ciężkości, zbyt długim przebywaniem treści pokarmowej w jelitach. To bardzo ważne, aby szybko zwalczyć problem, ponieważ chroniczne zaparcia mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak stany zapalne, nie wchłanianie niezbędnych substancji odżywczych do organizmu, wzdęcia czy kamienie kałowe.

Jak skutecznie pożegnać się z zaparciami

Pierwszymi krokami walce z zaparciami są: ruch, błonnik, woda i relaks. Dieta bogata w błonnik oraz odpowiednie nawodnienie organizmu zapewni prawidłową perystaltykę jelit. Tak samo ważna jest aktywność fizyczna, która ma wpływ na przemieszczanie się treści w układzie pokarmowym. Ciągły stres i brak regularnego snu to jeden z najgorszych zabójców naszego zdrowia, dlatego zaplanowanie odpoczynku i jakościowy relaks to niezbędne czynniki w pozbywaniu się problemu zaparć. Oprócz stosowania tych podstawowych zaleceń, nieocenionym ułatwieniem są specjalistyczne preparaty i leki, takie jak Pikopil. Jest to sprawdzony w walce z zaparciami lek w formie tabletek lub kropli. Pikopil jak i inne pomocne produkty najłatwiej wyszukać w ofercie liki24.pl. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie, bez wychodzenia z domu.

Problem z zaparciami często jest bagatelizowany, mimo, że potrafi być naprawdę męczący. Dlatego nie ma potrzeby zwlekać z jego rozwiązaniem. Te porady łatwo wprowadzić w życie, a mogą skutecznie pożegnać nas z tą dolegliwością.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *