Porady

Handel w sporcie

Gdy decydujemy się na otwarcie jakiegoś sklepu, musimy dokładnie zbadać rynek i stwierdzić, czy będziemy mieli odpowiednią ilość klientów, którzy zapewnią naszej placówce oczekiwane zyski. Jeśli po analizach okaże się, że interes jak najbardziej może się opłacać, powinniśmy zacząć poszukiwać lokal i później wypełnić go produktami. W zależności od tego, jaki asortyment będziemy oferować i jakiego rodzaju produkty będziemy sprzedawać, w różnym czasie towary ze sklepu będą schodziły. Bo wiadomo, że w sklepie spożywczym, towar będziemy musieli stale wymieniać, to np. w sklepie z artykułami dla miłośników jazdy konnej, już takiej potrzeby nie będzie. A wszystko dlatego, że jedna i ta sama osoba nie będzie sobie co tydzień kupować nowego siodła, tylko to raz zakupione będzie służyć przez dłuższy czas.

Sklepy sportowe a specjalistyczne

Ale to już jest specyfika poszczególnych sklepów i nic tego nie zmieni. Jest rzeczą normalną, że do sklepów spożywczych przychodzi się prawie codziennie, a do sklepów specjalistycznych rzadziej. Dlatego bardzo ważne jest umiejscowienie takich specjalistycznych placówek. Nie możemy otwierać wspomnianego sklepu jeździeckiego w miejscu, w którym nigdzie nie ma w okolicy stadniny koni, gdzie adepci tej rozrywki mogą ze swoimi ulubionymi zwierzętami spędzać czas. I w związku z tym od czasu do czasu odwiedzą naszą placówkę, aby kupić nowe wędzidło, element stroju jeździeckiego, lub jakiś preparat dla zwierząt. I tylko w takim przypadku będziemy mieli odpowiednie zyski.

Własny sklep jeździecki?

Najlepiej jest otworzyć taki sklep, przy samej stadninie. Wtedy to mamy szanse, że ktoś przyjdzie do niego aby dokonać jakiegoś niespodziewanego zakupu, bo np. jeździec zapomniał czegoś z domu, lub jakiś element uprzęży uległ zniszczeniu. Takie przypadki często się zdarzają, a ponieważ my będziemy na miejscu, właśnie u nas taki człowiek dokona zakupów. Zanim więc zdecydujemy się na otwarcie jakiegoś punktu handlowego, zastanówmy się dokładnie, czy wybierzemy dobre miejsce i dobry asortyment do miejsca, w którym sklep ma funkcjonować.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *