Podróże

Namioty do podróży

Podróże z plecakiem i namiotem na plecach wydają się być atrakcyjne, bo coraz więcej osób sięga właśnie po ten rodzaj spędzenia wolnego czasu. Jest to na pewno bardzo atrakcyjny sposób na wakacje, jednak warto się do niego dobrze przygotować. Na pewno najważniejszą rzeczą w takim przypadku będzie namiot. Dobrze jeśli jest to lekka i nieduża  konstrukcja, a przy tym daje się łatwo  rozłożyć. Na rynku jest mnóstwo firm, które produkują śpiwory i każda z nich ma swoje unikalne rozwiązania, które warto poznać. Namioty przeznaczone do takich wypraw to małe namioty biwakowe czy też ekspedycyjne, które doskonale nadają się do noszenia na długich dystansach. Oczywiście waga jak i rozmiar namiotu zależą od jego pojemności, dlatego też przed zakupem musimy się dobrze zastanowić jak duży ma być ten namiot. Popularne namioty to namioty dwuosobowe i takich namiotów jest najwięcej.

namioty

Z racji tego, że w takie wędrówki wyrusza się w dwie osoby, dobrym pomysłem będzie zakupienie śpiworu dla dwóch osób. Namioty ekspedycyjne to przeważnie namioty górskie, bo tam trzeba chronić się przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i dla tego też dla wypraw górskich produkuje się całkiem inne namioty. Są to bardzo profesjonalne namioty, które mają specjalne filtry UV chroniące w górach przed nadmiarem ciepła. Namioty ekspedycyjne, przeznaczone w góry to namioty bardzo stabilne, które muszą wytrzymać duże podmuchy wiatru. Muszą także wytrzymać duże mrozy, bo często namioty te zabierane są w Himalaje

namioty

Jak można z łatwością zauważyć, na rynku jest mnóstwo namiotów z ciekawym przeznaczeniem. Wiele z tych konstrukcji jest przeznaczonych na specjalne ekspedycje. Znajdziemy namioty w góry, do wędrówki czy też do spędzenia czasu na polu namiotowym. To jakie wybierzemy dla siebie namioty, zależy już tylko od nas samych i warto się przy tym dłużej zastanowić. Zakup namiotu to może być spory wydatek, dobrze jeśli zakup ten będzie solidnie przemyślany np. poprzez porównanie ofert producentów.

Similar Posts

One thought on “Namioty do podróży
  1. Namiot do podróży powinien być również bardzo lekki – wyobrażacie sobie wędrówkę na K2 czy w Himalaje z trzydziestokilogramowym namiotem i ciężkim śpiworem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *