Medycyna

Cholestil a choroby dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego

Pęcherzyk żółciowy, mały ważny narząd

Pęcherzyk żółciowy, nazywany również woreczkiem żółciowym jest ważną częścią dróg żółciowych i odgrywa istotną rolę w procesie trawienia tłuszczów. Narząd ten magazynuje, zagęszcza po czym uwalnia po posiłku żółć, która wspomaga trawienie. Żółć bierze udział w rozkładzie tłuszczów, dzięki czemu są one lepiej wchłaniane do organizmu. W okresie głodu żółć jest gromadzona w woreczku a po przyjęciu pokarmu uwalniana. Pęcherzyk żółciowy o długości 10 cm może zmieścić w sobie około 60 – 70 ml żółci.

Choroby dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego

Podobnie jak inne narządy znajdujące się w organizmie człowieka również pęcherzyk żółciowy i całe drogi żółciowe narażone są na choroby. Wśród najbardziej powszechnych są kamica i zapalenie pęcherzyka żółciowego. Jednak wyróżnić możemy również takie stany chorobowe jak:
ropniak pęcherzyka żółciowego, wodniak pęcherzyka żółciowego, polip pęcherzyka żółciowego oraz najniebezpieczniejszy rak pęcherzyka żółciowego. Do chorób dróg żółciowych zaliczamy żółtaczkę, torbiele dróg żółciowych oraz rak dróg żółciowych. Do powstania stanu chorobowego pęcherzyka żółciowego przyczyniają się takie czynniki jak: otyłość, nagła utrata wagi, predyspozycje genetyczne, wysoki poziom cholesterolu we krwi i niezdrowa, wysoko tłuszczowa dieta. Dlatego tak ważny jest zdrowy tryb życia oparty na lekkostrawnej i zbilansowanej diecie. Nie bez znaczenia jest również nawadnianie organizmu odpowiednią ilością wody.

Cholestil

W przypadku wystąpienia zaburzeń w wydzielaniu żółci i związanych z tym dolegliwościami stosujemy odpowiednie preparaty mające na celu poprawić komfort naszego życia.Jednym z takich produktów jest Cholestil, do kupienia w dobrej cenie za pośrednictwem serwisu https://liki24.pl/search/cholestil/. Jest to preparat stosowany pomocniczo w niestrawności, leczeniu stanów skurczowych dróg żółciowych i dyskinez. Cholestil podawany jest również pacjentom po operacjach pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz chorującym na kamicę żółciową. Zaburzenia w wydzielaniu żółci mogą przejawiać się również poprzez nudności, zaparcia i braki łaknienia. W takich sytuacjach również podawany jest Cholestil. Lek występuje w postaci tabletek w kolorze białym lub w kolorze biało żółtym. Lek nie jest wskazany dla osób uczulony na którykolwiek z jego składników, Osoby z ciężką niewydolnością wątroby i nerek oraz skarżące się na niewydolność dróg żółciowych nie powinny przyjmować tego leku. Podobnie osoby z chorobą Crohna i z wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy nie mogą przyjmować przedmiotowego produktu.

W myśl starej zasady ” lepiej zapobiegać niż leczyć”, dbajmy o swoje zdrowie poprzez odpowiednie odżywianie się, ruch i profilaktyczne badania kontrolne.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *