Lekarstwa i suplementy

Skuteczna pomoc w trawieniu

Czasami każdemu z nas zdarzają się problemy trawienne. Wynikają one z wielu różnych przyczyn, jak jedzenie w stresie i pośpiechu, spożywanie posiłków w nieregularnych odstępach czasowych, jedzenie na raz zbyt dużej ilości pokarmu, jedzenie produktów tłustych, smażonych, mocno słodzonych czy konserwowanych.

Czasami tez dolegliwości trawienne pojawiają się po prostu z przyczyn genetycznych czy wieku, który sprawia, że mamy słabszy układ pokarmowy. W takiej sytuacji warto wypić jakieś ziółka, miętę czy rumianek lub też spożyć probiotyk. Może to być na przykład lek 4 lacti.

Kiedy stosować?

Lek ten jest zalecany do spożywania przez osoby, które odnoszą wrażenie dyskomfortu w swoim układzie trawiennym. Pomaga tez on ludziom, którzy znajdują się w trakcie kuracji antybiotykowej bądź właśnie ją przeszli, co również może obniżyć sprawność układu pokarmowego, spowodować wzdęcia, kolki, zaparcia czy uczucie nudności, a także wymioty i biegunkę. Lek ten zresztą nie tylko pomaga usuwać dolegliwości trawienne, ale również wspomaga układ odpornościowy.

Dzięki niemu możemy znacznie rzadziej chorować, gdyż nasza flora bakteryjna zacznie skuteczniej się bronić przed bakteriami i wirusami.

Kiedy nie stosować?

Lek ten nie jest jednak wskazany dla kobiet, które są w ciąży bądź karmią piersią. Muszą sobie one zatem radzić w inny sposób, gdy odczuwają dolegliwości trawienne lub też spożywają antybiotyki. Również małe dzieci, poniżej wieku trzech lat, nie powinny stosować tego leku. Preparat ten spożywa się raz dziennie, najlepiej podczas posiłku lub tuz po nim, gdyż wówczas najlepiej się on wchłania.

Nie należy przedawkować leku, gdyż może to odprowadzić do przykrych, niepożądanych działań, jak biegunka czy wymioty. Jeżeli zaś w trakcie spożywania leku pojawią się jakieś reakcje uczuleniowe, trzeba koniecznie poinformować o tym lekarza.

Być może jesteśmy bowiem uczuleni na któryś ze składników leku i trzeba go wymienić na inny, aby reakcje niepożądane ustąpiły. Probiotyk należy stosować przez co najmniej tydzień, a najlepiej przez dwa.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *