Lekarstwa i suplementy

Gdy kobieta ma problem z miejscem intymnym…

Chociaż o tym nie mówi się głośno, blisko 70% kobiet choć raz w życiu cierpiało na problemy związane z infekcjami pochwy. Dla niejednej z nich jest to powracający stan. Globulki dopochwowe na infekcje pochwy są dostępne na rynku praktycznie bez recepty, niemniej wiele kobiet może nie wiedzieć nawet, kiedy faktycznie chorują i potrzebują pomocy. Ten tekst ma na celu przekazanie tej wiedzy na przyszłość.

Jak rozpoznać infekcję pochwy?

Do najczęstszych objawów dających sygnał, że coś niedobrego dzieje się z naszym ciałem, jest swędzenie oraz pieczenie okolic sromu. To uczucie nasila się podczas oddawania moczu, a także przy podrażnieniu nabłonka waginy na przykład tamponem.Oprócz tego może pojawić się nieprzyjemny zapach pleśni, a wraz z nią towarzysząca wydzielina z pochwy w postaci białej, gęstej mazi. To ostateczny sygnał, że cierpimy na infekcje pochwy.

Dlaczego zachorowałam?

Kobiety częstokrotnie podejrzewają o spowodowanie choroby swoich partnerów seksualnych. I chociaż nie jest wykluczone, że mężczyzna był nosicielem choroby, w rzeczywistości zapalenie pochwy nie jest chorobą weneryczną.Najczęściej do zakażenia pochwy dochodzi, jeśli zaniedbaliśmy swoją higienę, stosowaliśmy źle dobrane globulki albo pastylki antykoncepcyjne, spożywaliśmy za dużo cukrów albo mieliśmy kontakt w miejscu publicznym z zakażonym przedmiotem albo wodą.

Jak wyleczyć infekcję pochwy?

Domowe sposoby odpadają na starcie. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od wizyty u lekarza ginekologa, który przepisze nam globulki antygrzybiczne do pochwy. Ich stosowanie pozwoli na złuszczenie chorego nabłonka i wydalenie go z ciała.

Infekcje pochwy również należy leczyć poprzez profilaktyczne zażywanie globulek zgodnie z receptą albo ulotką lekarstwa. Co więcej, pacjentka jest zobligowana do noszenia przewiewnej bielizny oraz unikania podrażnień pochwy i sromu do czasu ustąpienia objawów, a także kilka tygodni po.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *