Lekarstwa i suplementy

Domowy sposób na wzdęcia

Jedzenie powinno zawsze dawać nam dużo radości. Dla wielu, każdy posiłek to wręcz ceremonia. Jednakże, aby jedzenie mogło być przyjemne na dłuższą metę, musimy się na nim znać. Niestety, bardzo często łączymy pokarmy, których łączyć nam nie powinno. Oczywiście, wielkiej tragedii nie będzie, jednak na pewno nasze jelita i żołądek odczują to dotkliwie. Nieodpowiednie odżywianie, łączenie niewłaściwych pokarmów powoduje wzdęcia, które nie tylko ci przeszkadzają, ale niestety są widoczne – często bowiem zwiększa się obwód naszego pasa.

Jakie pokarmy zatem powinno się spożywać na wzdęcia?

W diecie dobrej na wzdęcia, bardzo ważne jest spożywanie owoców. Do najbardziej pożądanych zaliczamy, ananasy, jagody oraz banany. Ananasy, są słodkie i smaczne, ale posiadają także enzymy trawienne, które pomagają zlikwidować wzdęty brzuch, a dodatkowo bardzo dobrze działają na zgagę. Jagody natomiast, zawierają w swoim składzie antyoksydanty i są źródłem białka. Ma to podwójne znaczenie: po pierwsze czujemy się syci, ale nie przeciążeni, a po drugie jagody także eliminują wzdęty brzuch.Co do bananów, zdania są podzielone. To co wiadomo na pewno, to fakt, że w połączeniu np. ze śliwkami i jedzone przez dłuższy okres, także potrafi skutecznie walczyć z problemami żołądkowymi.

Owoce bardzo często możemy traktować jako przekąski, zamiast chipsów, ciasteczek, czy czekolady, warto sięgnąć po słodki, ale zdrowy przysmak, który ma jednocześnie dobry wpływ na wzdęcia.

Inną, bardzo ważną partią produktów, są warzywa – albo te jedzone na surowo, albo gotowane. Do jednych z ważniejszych należą szparagi, w których znajdują się substancje wspomagające działanie naszych jelit. Jednakże, myśląc o warzywach, należy w większym stopniu skupić się na tych, których jeść nie należy, a przynajmniej trzeba je ograniczyć, są to między innymi: warzywa strączkowe, czyli wszelkie rodzaje grochów, kapustę, cebule, oraz wszelkie warzywa smażone w daniach.Bardzo istotne dla naszych jelit jest także to, co pijemy.

Na pewno ograniczyć należy wszelkie płyny gazowane, a zainteresować się wspaniałymi właściwościami herbaty. Zwłaszcza herbaty: miętowa, imbirowa i zielona, są naszymi wielkimi sprzymierzeńcami w walce o dobrą kondycję naszych jelit. W razie nagłych potrzeb można poratować się preparatami na bazie ziół na wzdęcia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *