Lekarstwa i suplementy

Dlaczego trzeba uzupełniać braki zębowe w gabinecie stomatologicznym?

Technik dentystyczny razem z lekarzem stanowią nieodłączny duet dbający o estetykę i zdrowie pacjentów zgłaszających się do gabinetów stomatologicznych. Wiele osób nie korzysta z ich pomocy twierdząc, że utrata jednego lub dwóch zębów bocznych tak naprawdę nie wymaga uzupełnienia protezą. „W końcu nie widać” – takie zdania można usłyszeć w gabinetach niemal codziennie.

Boczne zęby są jako pierwsze atakowane przez próchnicę

Niestety tłumaczenie nie ma w sobie ani ziarna prawdy. Zęby boczne są nawet ważniejsze w odbudowie niż przednie, które tak doskonale widać podczas uśmiechu lub mówienia. Dlaczego? Otóż istnieją tzw. strefy podparcia. Gdy utracimy je nasze stawy skroniowo-żuchowowe przestają posiadać „podparcie”, więc przestają funkcjonować prawidłowo. Układ stomatognatyczny, czyli w zasadzie wszystkie struktury wchodzące w skład jamy ustnej (mięśnie żwaczowe, mimiczne, kości, zęby, więzadła, nerwy, naczynia krwionośne), zaczyna chorować w wyniku czego powstają chroniczne bóle twarzoczaszki.

Jest to głównym  powodem, dla którego powinno się uzupełniać braki zębowe. Obecnie można wykonać protezy zębowe we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, i w wielu innych miastach Polski. Ba, nawet na najmniejszych wioskach znajdują się ośrodki zdrowia, gdzie przyjeżdżają stomatolodzy i w przeciągu miesiąca są w stanie przywieźć gotowe protezy pacjentom. Nie warto unikać wizyty protetycznej, gdyż takie miganie się od noszenia protezy spowoduje więcej problemów niż można byłoby się spodziewać. Dodatkowo brak uzębienia powoduje także migrację zębów przeciwstawnych ku dołowi, nachylanie się zębów sąsiednich w stronę luki, co daje początek węzłowi urazowemu.

Nieprzyjemna przeszkoda będzie przeszkadzać z każdym dniem coraz bardziej, aż w końcu z pozoru zdrowe zęby staną się martwe. A trochę szkoda leczyć kanałowo zęby, które są wolne od próchnicy. No i oczywiście leczenie endodontyczne także kosztuje, chociaż trudno podać uogólniony koszt takiej procedury ze względu na różnorodność metod wypełniania i ilość kanałów.

Chcąc poznać szczegóły na temat wizyty u dentysty, powinno się zapoznać z opisem gabinetu stomatologicznego we Wrocławiu – ProClinic Dental.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *