Dbanie o urodę

Przebieg laserowej depilacji w Poznaniu

ciało po depilacji

Zauważyłem, że relatywnie duża część czytelników mojego bloga wykazała pewne zainteresowanie depilacją laserową. Stwierdziłem zatem, że przydałoby się napisać artykuł poświęcony temu zagadnieniu. Zapraszam do lektury. Mam nadzieję, że ten tekst okaże się interesujący.

Depilacja laserowa jest zawsze poprzedzona szczegółową konsultacją. Kosmetolog musi przeprowadzić bardzo dokładny wywiad oraz ocenić stan zdrowia klienta. Ocenie poddane zostają między innymi stan skóry, jej typ, a także badane są włosy. Od tych czynników uzależnione jest dobranie prawidłowej wiązki laserowej. Pacjenci, u których nie będzie żadnych przeciwwskazań, zostają poddani laserowej próbie.
Osoba, na której zabieg ma zostać przeprowadzony, musi spełnić pewne warunki. Najważniejsze jest to, ażeby nie opalała się minimalnie przez okres miesiąca przed wykonaniem planowanego zabiegu. Ponadto skóra w obrębie powierzchni poddawanej depilacji nie może być ani sucha, ani podrażniona. Nie wolno też stosować żadnych depilujących kremów, ani maści, w których składzie znajdują się akseroftol oraz kwas askorbinowy. Niewskazane jest ponadto picie ziołowych herbat na bazie nagietka, bądź dziurawca.

Naturalnym stanem organizmu zaraz po zabiegu jest obrzęk. Depilowany obszar może się również zaczerwienić. Zazwyczaj te objawy ustępują po kilku godzinach. Czasami jednak mogą się utrzymywać nawet od dwóch do czterech dni. Wówczas skóra powinna być bardzo delikatnie traktowana. Niewskazane jest używanie mydła, spirytusu, ani toników na bazie dezodorantów. Depilowaną skórę trzeba myć za pomocą żelu niezawierającego mydła, bądź toniku.
Zabieg depilacji laserowej można powtórzyć najwcześniej po czterech tygodniach. Czasami trzeba czekać aż dwa miesiące. Jest to zależne od depilowanych części ciała oraz różnych indywidualnych cech.
Mam nadzieję, że teraz każdy wie już nieco lepiej, na czym polega laserowa depilacja. Sądzę, że ten tekst jest też dosyć dobrym źródłem informacji na temat tego, jak powinno się traktować części ciała, które poddaliśmy zabiegowi.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *