Ciekawostki

Warto wybrać rower!

Minęło wiele lat od momentu, kiedy powstał pierwszy rower. Wiemy jak wyglądał, głównie ze zdjęć, czy jakiś naukowych filmów. Zdajemy sobie sprawę, że jego odkrycie wpłynęło w znaczny sposób na naszą ludzkość. Ludzie zaczęli się poruszać w szybszy sposób, nie trzeba było chodzić piechotą. Zmieniał się on z czasem, a nadal zostaje on udoskonalany przez wielu ludzi. Tak samo i teraz, wiele osób korzysta z rowerów, jako z jednego ze środków transportu. Można nim dojechać w każde miejsce, nie tworzą się korki, oraz nie zanieczyszcza on powietrza tak jak np. auto czy autobus.

rower

Cenowo też jest o wiele tańszy niż inne środki komunikacji miejskiej. W razie jakiś problemów można go łatwo przenieść w inny miejsce, lub złożyć i schować np. do piwnicy czy na strych. Nie sprawia on żadnych problemów, można powiedzieć, że są same zalety jego posiadania. Jedynym mankamentem może być jedynie nie sam rower, ale pogoda czy pora roku w jaką się na nim jeździ. Wiadomo, że Polacy lubią ciepło i że są bardzo wybrednymi osobami, dlatego najlepiej jeździ się nam w porach letnich i wiosennych, najlepiej bezdeszczowych i bezwietrznych. Najgorzej jest wtedy, kiedy pogoda nam nie sprzyja, ponieważ deszcz, śnieg czy wiatr znacznie utrudniają nam jazdę i przemieszczanie się po mieście.

Jednak dla prawdziwych miłośników rowerów i osób walczących o mniejsze zanieczyszczenie powietrza to nie przeszkadza.

Im więcej rowerów tym więcej rowerzystów, a co za tym idzie ścieżek rowerowych, miejsc postoju dla rowerów oraz ulg i przywilejów.

Zastanówmy się więc czy rower nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla nas i dla otaczającej nas przyrody.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *